Радосвета Симеонова - първа на Международния маратон "Съединение"

06.09.2017 г. 12:58:44 ч.
/
Състезателката на СКЛА „Добруджа 99” Радосвета Симеонова стана победител при жените на 42-я Международен мемориален маратон "Съединение", чийто финал бе на пл. "Съединение" в Пловдив. Стартът бе даден с гръм на черешово топче в 9,30 часа на пл. "Съединение" в град Съединение. По 23-километровото трасе тръгнаха около 124 атлети от цяла България. При мъжете първенец стана Росен Лилов от София.
Около 200 деца от 1-12 клас участваха в така наречения "междинен" /малък/ маратон, в последния километър от трасето, по-малко от сто бяха включилите се в другото междинно трасе или последните два километра - мъже, жени, ветерани и хора с увреждания. В големия маратон победители ще бъдат излъчени в 9 възрастови групи, а в междинните общо групите са 12.
Началото на мемориалния маратон "Съединение" е от 1975 г.