Радосвета Симеонова участва на Европейското първенство по планинско бягане

02.07.2018 г. 16:41:32 ч.
/
Българският отбор е седми на Европейското първенство по планинско бягане при жените, което се проведе в Скопие вчера. Общо петима българи стартираха в надпреварите при мъжете и жените.
Балканската шампионка в дисциплината Маринела Нинева зае 22-о място на 11-километра при жените в две обиколки със старт на 585 м надморска височина и най-висока точка 950 м. Нинева премина дистанцията за 1:02:13. Балканската вицешампионка Мая Недялкова и шампионката ни на маратон и спортно ходене Радосвета Симеонова бягаха заедно по трасето, но във финалните метри Недялкова надделя с 1:04:20 срещу 1:04:29 на Симеонова и те заеха съответно 33-о и 34-о място.
Така българските се класираха на седмо място в конкуренция на 17 отбора и 65 завършили атлетки.
Европейска шампионка стана Мауде Матис (Швейцария) с 52:32 и огромна преднина пред Анаис Сабрие (Франция) 56:41 и Ема Гоулд (Великобритания) 57:48.