С 15 000 лв. от общинския бюджет подпомагат спортистите с квота за големи международни състезания

23.03.2021 г. 17:12:59 ч.
/
Най-важното си заседание за годината проведе днес Спортната комисия към Общински съвет – Добрич. На него бяха разпределени средствата от бюджета за спорт. Тази година те са 800 000 лв., което с 50 000 лв. по-малко спрямо миналата.

По предложение на председателя на СКЛА „Добрич“ Галин Костадинов от бюджета за спорт се отделят средства за подпомагане на състезатели, които са се класирали на най-големите международни състезания – Олимпиада, световно или европейско първенство. Сумата за тази година е 15 000 лв., съобщи за радио „Добруджа“ Георги Желев – председател на Спортната комисия.

Другото важно решение е увеличението на точката за високо спортно майсторство от 1.20 на 1.40 лв. При това положение другото перо – за спортен календар, ще бъде леко редуцирано, като всички клубове ще получат процентно по-малко, обясни още Георги Желев.

Сумата за церемонията по награждаването на най-добрите спортисти и отбори на Добрич остава 20 000 лв.

„Исканията и очакванията на клубовете са за повече средства, но общинският бюджет е по-малък. В година, в която приходите намаляват, няма как да има увеличение на средствата за спорт. Когато се възобнови нормалният живот и се увеличат постъпленията в общинския бюджет, ще поискаме увеличение на парите за спорт – разбира се, на база на някакви резултати“, заяви още Георги Желев.