Шахматистите на ’’Енергия 21’’ с първо място на държавните отборни първенства

09.09.2019 г. 10:22:10 ч.
/
Шахматистите на добричкия шахматен клуб ’’Енергия 21’’ се представиха изключително силно на държавните отборни първенства, които се проведоха в с. Кранево от 1 до  6 септември. Отборът на клуба  до 18 години е комплексен победител, въпреки факта, че е съставен от най-малки по възраст играчи. Шахматистите от Добрич завоюваха  общо  41 точки  и  12 медала. От тях  4 златни, 4 сребърни и 4 бронзови   съответно по рапид, стандарт и блиц.  След тях се наредиха отборите на ШК ’’Каиса’’ гр. Варна с 30,5 точки и 8 медала, ШК  ’’Чесбомб’’ гр. Пловдив с 18 точки  и4 златни медала по стандарт и др.
14-годишният  Момчил Петков бе безпощаден към своите по-големи на възраст  съперници, като записа 15 победи от 15 партии.
 За крайното класиране помогнаха още   18-годишният Иван  Йорданов, който постигна 8,5 точки от 15 партии и 15-годишният Никола Лазаров с 9,5 точки от 15 партии.
На четвърта  дъска игра 11-годишната Ивелина Христова. Тя постигна 8 точки от 15 партии.
Гордея се и с участниците в останалите три отбора до 10 години – два момчета и един момичета  и в отбора юноши до 14 години. Уви, по обективни причини не можаха да се включат редица силни състезатели на клуба, заявява треньорът Тодор Тодоров.