Шведска скиорка се събуди след пет месеца в медицинска кома

19.05.2017 г. 12:48:01 ч.
/
Oлимпийската медалистка в ски кроса Анна Холмлунд излезе от състояние на медицинска кома, в която прекара последните пет месеца.
Шведската състезателка удари тежко главата си след падане по време на тренировка на трасето край италианския зимен център Болцано през декември.
Холмлунд е в съзнание, разпознава семейството и приятелите си и може да комуникира с тях, съобщи шведската федерация по ски.
Сега за бронзовата медалистка от Сочи 2014 предстои възстановяване от операцията на мозъка, която претърпя. Очаква се тя да напусна болницата Дандерюд през юли, след което да бъде транспортирана до дома си в Сундсвал, където да продължи лечението й.
Холмлунд зае трето място в ски кроса на игрите в Сочи, а четири години по-рано във Ванкувър се класира шеста. Тя има бронзов медал от световното първенство през 2011 г. и 17 победи в стартовете за Световната купа.
Снимка:a2.espncdn.com
Източник:Dnevnik.bg