Спортист №1 на Добрич с важна крачка към класирането на Олимпиадата

04.02.2020 г. 09:30:36 ч.
/
Спортист №1 на Добрич за 2019 г. Юндер Бейтула спечели сребърен медал на големия предолимпийски турнир по вдигане на тежести в иранския град Рещ. В кат. до 81 кг. той направи 6 успешни опита и стана вицешампион с двубой 353 кг. (158 кг. изхвърляне и 195 изтласкване). Шампион с 2 кг. повече е Абджумали Сафа от Ирак, а бронзът взе Андреник Карапетян от Армения с 345 кг.

На турнира в Рещ категориите са съобразени с олимпийската програма за Токио 2020. Състезанията са част от квалификациите за игрите в японската столица това лято. Те са с висок ранг при събирането на точки за ранглистите в отделните категории. След завършване на всички квалификационни състезания през април първите осем в крайното подреждане на ранглистите във всяка категория получават визи за Токио. По една квота ще бъде взета от всяко от петте континентални първенства, а последният участник ще бъде с уайлдкарт. Така в Токио ще участват по 14 щангисти в категория.

Българските тежкоатлети се прибират от Иран днес на обед с полет от Доха.

Състезателят на клуб по вдигане на тежести „Добруджа“ Юндер Бейтула през септември миналата година спечели бронзов медал в изтласкването на световното първенство по вдигане на тежести в Патая, Тайланд. Сега голямата цел пред него е класиране за най-големия спортен форум на планетата.