Състезател на КК „Добруджа“ с медал от силен международен турнир в Сърбия

12.03.2024 г. 14:33:34 ч.
/
Състезател на КК „Добруджа“ се завърна с медал от 53-ото издание на първенството по карате "Златен пояс" за деца под 14 годишна възраст. Надпреварата, която е от календара на Европейската карате федерация, се проведе в събота в град Чачак, Сърбия. Участие взеха над 1000 деца от 122 клуба от 13 държави. Карате клуб "Добруджа" се представи с трима състезатели в дисциплините Ката и Кумите. Георги Иванов успя да спечели бронзов медал в дисциплината Ката при момчетата, родени през 2012г. Малко не достигна на другите двама състезатели Митко Станев и Мартин Михов, да стигнат до медали в техните категории и да се качат на подиума.
Добричлии продължават с почти ежеседмично участие в първенствата, като следващите цели през този месец са силният международен турнир "Купа Етър", както и Държавното първенство за деца в гр. Велико Търново.