ТЕНИС: 3 българки се класираха за четвъртфиналите на "Изида къп"

20.09.2013 г. 09:06:00 ч.
Българките Виктория Томова (на снимката), Борислава Ботушарова и Диа Евтимова се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Добрич с награден фонд 25 хиляди долара. Държавната шампионка на открито Томова разгроми поставената под номер 2 Кристина Кучова (Словакия) с 6:3, 6:1. 18-годишната софиянка взе първия
сет след решаващ пробив в осмия гейм, а във втората част поведе рано с 2:0 и до края не даде особени шансове на съперничката си. Шампионката на България в зала Борислава Ботушарова също продължи успешната си серия след успех със 7:6(6), 6:2 над швейцарката Ксения Нол. След успеха в тайбрека на оспорвания първи сет 18-годишната българка, която участва с "уайлд кард", направи серия от пет поредни
гейма, което се оказа решаващо за победата. Националката за "Фед къп" Диа Евтимова постигна успех над миналогодишната шампионка в Добрич и поставена под номер 5 в схемата Ане Шефер с 6:4, 6:2 и стана третата българка, класирала се за 1/4-финалите
на турнира "Изида къп" в Добрич. В първия сет Евтимова поведе с 5:2 гейма, но съперничката върна пробива и сервираше за 5:5, когато Диа успя да затвори сета. Във втория Шефер поведе с 2:0, но българката се мобилизира и спечели последните шест гейма в двубоя. Следващата опонентка на Евтимова е третата в схемата Кристина Дину.
Томова, Ботушарова и Евтимова си осигуриха по 14 точки за световната ранглиста и по 654 долара. Друга българка - Изабелла Шиникова, отпадна във втория кръг след поражение от водачката в схемата Патрисия Майер-Ахлайтнер (Австрия) със 7:5, 3:6, 3:6. Шиникова допусна 9 двойни грешки и 8 пробива, което се оказа решаващо.