УЧ.ИГРИ: ПМГ”Ив. Вазов” отново е комплексен първенец от общинския етап (ВИДЕО)

03.05.2017 г. 16:21:42 ч.
/
ПМГ” Иван Вазов” спечели за втора поредна година комплексното класиране по училища след общинския етап на Ученическите игри, най-масовото състезание както в страната, така и в община Добрич. Общо 8 купи по спортовете баскетбол(5-8 клас момчета, 8-10 клас юноши, шахмат(8-10 клас и 11-12 клас), лека атлетика (8-10 клас юноши) и тенис на маса (8-10 клас и 11-12 клас юноши)
Само с 4т. по-малко на втора позиция се нареди ФСГ „Васил Левски” с три купи по спортовете волейбол(11-12 клас девойки), футбол (8-10 клас юноши и 11-12 клас). Третото място е за ЕГ „Гео Милев”, които са първенци по спортовете баскетбол(11-12 клас юноши), волейбол(8-10 клас юноши), хандбал(11-12 клас юноши), лека атлетика (11-12 клас юноши) и тенис на маса(8-10 клас девойки).
Награждаването извърши кметът на Добрич Йордан Йорданов, който в началото на церемонията приветства участниците и им пожела нови по-големи успехи. Състезанията от Общинските ученически игри продължиха повече от 3 месеца с участието на 133 отбора с общ брой участници 1294. Днес бяха раздадени 28 купи. Организатори на събитието са община Добрич и сдружение „Училищен спорт, туризъм и младежки дейности”.