Украинец спечели международния турнир по шахмат в Албена. Момчил Петков с успешно представяне

26.06.2017 г. 15:18:48 ч.
/
Украинският гросмайстор Виталий Бернадски триумфира в традиционния международен турнир по шахмат в Албена с награден фонд 10 хил. евро, осигурени от БФ по шахмат. Шампионът оглави турнира с 8,5 от 9 възможни точки. Единственото реми той направи в седмия кръг с мм Радослав Димитров, който завърши трети със 7 точки. Със същия актив, но с по-добри следващи показатели, втората позиция зае гросмайстор Борис Чаталбашев. Миналогодишният първенец и символичен представител на домакините гм Момчил Николов, който е родом от областния център Добрич, се класира на престижната осма позиция с 6,5 т. от 100 участници. В ТОП 10 място намери и държавната ни шампионка Нургюл Салимова, която в последната партия игра на първа дъска с първенеца. Тя завърши на девета позиция с 6 точки.
            12-годишният талант от Добрич Момчил Петков завърши на 42 място със завидните 5 завоювани точки в конкуренцията на гросмайстори и международни майстори.
В блиц турнира победител стана Ниджат Мамедов от Азербайджан с 9 точки от 9 партии. Интересен момент в последния кръг бе партията на 80-годишен участник с 8-годишен шахматист.
Източник:ИА ДОБРУДЖА