24.06.2014 г. 13:53:00 ч.
/
Отборът на Добруджа се събра днес за първото си занимание от лятната подготовка. Старши-треньорът Светослав Тодоров обяви, че досегашният помощник Радослав Боянов е решил да продължи кариерата си на друго място, а неговото място ще заеме Николай Христозов, който ще продължи и да носи „жълто-зелената" фланелка.
Благодаря за предоставената ми възможност, за мен ще бъде удоволствие да се уча от Светослав Тодоров. Смятам, че мога да се справя с новото предизвикателство и се надявам да оправдая гласуването ми доверие, сподели Христозов.
Всички футболисти на Добруджа, извели тима до третото място в Б група през миналия сезон, остават на "Дружба", а единствените отсъстващи от досегашния състав бяха тримата преотстъпени от Литекс - Кристиян Малинов, Красимир Станоев и Александър Конов. Те се завърнаха в Ловеч и започнаха подготовка под ръководството на Красимир Балъков.
Ивайло Лазаров за завръща в Добруджа, съобщи Светослав Тодоров. По време на подготовката ще дойдат и няколко футболисти на проби.
Кондиционният треньор Джонатан Делзел отново е в Добрич. Той ще работи с футболистите на Добруджа в първите 10 дни от подготовката. Делзел вечер е направил и първите тестове на играчите, като най-добри показатели са имали капитанът Симеон Симеонов и Станимир Андонов.
Вече са договорени 5 контроли – първата е на 5 юли срещу дубъла на Черно море. Вторият съперник през лятото ще бъде другият варненски тим Спартак. На 19 юли Добруджа ще премели сили срещу Дунав (Русе), на 22 юли с Черноморец (Балчик) и на 26 юли съперник е Септември (Тервел).