13.02.2014 г. 09:41:00 ч.
/
Тихомир Иванов откри сезона с добавка от 9 см към личното си постижение в скока на височина. Финалистът от европейското първенство за юноши от 2013 г. записа 220 см и спечели първото място в дисциплината на 45-ия турнир „Академик" в зала Добротица" в Добрич.
Възпитаникът на Георги Гетов имаше лично постижение от 211 см в зала и 219 см на открито. В днешното състезание той се отказа да скача след успешното преодоляване на 220 см от втори опит. Треньорът му обясни за BGathletic.com, че надпреварата е била като „разскачане" за Тишко и той ще скача до максимални височини на националния шампионат в петък.
Подгласници на Иванов на турнира станаха Габриел Владимиров със 175 см и Борис Каменов – 145 см.