ВОЛЕЙБОЛ: 10 победа за Добруджа 07. Кордев - с второ MVP срещу същия противник (ВИДЕО)

05.02.2020 г. 20:58:39 ч.
/
ВОЛЕЙБОЛ: 10 победа за Добруджа 07. Кордев - с второ MVP срещу същия противник  (ВИДЕО)
 Добруджа 07 постигна 10 победа в Суперлигата, този път срещу варненския Черно море. Мачът от 14 кръг завърши с категоричното 3:0, а в отделните части 25:21, 25:9 и 25:15.
Делегатът  на БФ Волейбол Росен Стойков връчи статуетката за най-полезен играч на Александър Кордев. Той получава за втори път това отличие, а интересното е, че бе отличен за най-полезен пак срещу Черно море, но във Варна от Пламен Христов.
Най-резултатен в двубоя - Пламен Шекерджиев с 19 отбелязани точки, 7 аса и 1 блок. Жулиен Георгиев с втори с 15 т., 3 аса и 1 блок.
Първият гейм бе най-оспорван и равностоен. В самото начало добруджанци бяха догонващи в резултата, после съумяха да натрупат точково предимство, но отново бяха застигнати от гостите при 18:18. Тогава на мястото на Димитър Маринков се появи Иван Петров-Кабата, а Светослав Арнаудов замени в центъра аржентинеца Франко Джагета. И двамата останаха в игра до края на мача, а отборът съумя  да се концентрира  и да затвори  гейма при 25:21.
През втората част предимството на добруджанци бе убийствено, техническото прекъсване дойде при 12:6, след което варненци  реализираха едва 3 т., а геймът свърши при 25:9.
И в  трети гейм добруджанци заложиха на силен сервиз и това им позволи да организират добре блокадата и нападението си. Общо 10 директни точки от начален удар постигнаха играчите от Добрич срещу едва 1 за Черно море, дело на Явор Генов.
Във временното класиране Добруджа е на трето място, тъй като Марек поднесе изненадата тази вечер и надигра Монтана с 3:1 в Монтана.