ВОЛЕЙБОЛ: Детската команда на Славия не успя да се противопостави на Добруджа 07(ВИДЕО)

25.10.2019 г. 20:16:58 ч.
/
С представяне на новата селекция на Добруджа 07 започна първата домакинска среща в зала Добротица. С няколко думи към играчи и публика се обърна и президентът  на клуба инж. Веселин Велев. Очаквано домакините се наложиха с категоричното 3 :0 срещу младоците от Славия. В отделните части 25:20, 25:16 и 25:15.
За най-добър играч на мача бе определен Димитър Маринков. Той реализира и най много точки за Добруджа 07 - 10 т. (3 аса, 1 блок)
9 т. в срещата записа на сметката си  Жулиен Георгиев, който направи дебют пред родна публика след завръщането от Соргун, Турция.
Диагоналът Апостол Боянов от Славия е топреализатор с 19 т.(1 ас и 3 блока)
В първи гейм Добруджа 07 очаквано поведе и на техническото прекъсване резултатът бе 12:6 след добри изяви на Маринков, който успя да пласира два аса и атрактивен пайп. В същото време 4 от 6-те точки на гостите бяха от непредизвикани грешки на добруджанци. Предимството на домакините се задържа и след почивката и безпроблемно те затвориха частта при 25:20.
Вторият  гейм започна със смазващо преимущество на добруджанци, които поведоха с 8:2 след добра игра на центъра Ал.Кордев. Техническата пауза отново дойде при 12:6, а при 16:9 Кордев контузи своето коляно и бе принудително изваден, като мястото му зае Светослав Арнаудов. Геймът приключи при 25:16.
В третата част Пламен Христов даде шанс на Иван Петров да играе на мястото на Пламен Шекерджиев, а малко по-късно титулярното либеро Николай Тодоров остана на резервната скамейка за сметка на младата надежда Самуил Василев. В самото начало на гейма играчите на Северин Димитров поведоха с 2:0, но бързо бяха застигнати и задминати. Традицията не бе нарушена и техническото прекъсване стана  при резултат 12:6. Последва добра серия за Славия, като бяха реализирани 3 поредни точки (12:9), но после всичко си дойде на мястото и геймът бе затворен при 25:15.
След  двете си победи Добруджа се изкачи на второ място с актив от 6 т.
В края на срещата публиката в залата получи от присъстващите спонсори и членове на УС на клуба  множество волейболни топки, подписани от състезателите.

Чуйте изявленията на Димитър Маринков и на Жулиен Георгиев.