ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 обърна Арда в Кърджали

27.10.2017 г. 20:44:57 ч.
/
Добруджа 07 победи  като гост Арда с 3:2 гейма (23:25, 25:22, 23:25, 25:20, 15:11) в среща от пети кръг на Суперлигата.
Домакините стартираха силно в първия гейм и владееха положението почти до края, но в ключовите моменти добричлии успяха да наваксат пасива си и да изравнят. Играчите на Арда обаче се оказаха по-издръжливи и да поведат в резултата. Ситуацията бе идентична и във втората част, но гостите съумяха да вземат инициативата и да спечелят при 25:22.
Кърджалийци създадоха проблеми на носителите на Купата и в третия гейм, като в последните минути отново се оформи интрига, от която волейболистите на Иван Халачев излязоха победители. Впоследствие Добруджа заигра по-добре, тръгвайки с комфортна преднина. Съперниците им правеха опити за връщане, но превъзходството в елементите си каза думата и мачът влезе в тайбрек.
Там добруджанци задържаха темпото си от предходния гейм и спечелиха с убедителна преднина.
В следващия кръг Добруджа 07 домакинства на Монтана.
Снимка:dobrudjabg.com
Източник:Световна здравна организация