ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 отстъпи на Монтана с 2:3 (ВИДЕО)

10.11.2018 г. 21:23:28 ч.
/
Добруджа 07 загуби от Монтана в собствената си зала Добротица с 2:3 в мач от 4 кръг на Суперлигата. Добруджанци спечелиха първия гейм безпроблемно с 25:19, като до 18 точка везните се накланяха ту на страната на домакините, ту на страната на гостите. Добрата игра на центровете на Добруджа 07 даде превес на добруджанци, както и успешните блокади на Денис Чавдаров.
Втората част бе изцяло за гостите, даже техният треньор Даниел Пеев заяви, че това е най-добрият гейм, изигран от този му състав. Финландецът Анти Пойкела застана на сервис в самото начало на гейма и заби три аса, а резултатът след поредица от грешки на домакините набъбна до 0:7. Голямата разлика даде допълнително самочувствие на монтанци, те се възползваха от паниката и лошото посрещане на Добруджа и позволиха на противника да отбележи едва 11 т., (11:25).
Третият гейм започна с ас на Виктор Костадинов за Добруджа, след което играчите на Монтана отново успяха да направят серия до 1:5. Играта продължи равностойно, но разликата бе стопена едва след влизането на Алекс Николов, който замени Ивайло Иванов при 10:17. Николов затрудни с началния си удар гостите, добри включвания на Кордев, Чавдаров, Чернокожев и Антонюк  доведоха до изравняване и спечелване на гейма с 25:21.
В четвърти гейм, който продължи 28 минути, играта вървеше точка за точка до 11:12. При сервис, изпълнен от Латунов, гл. съдия отсъди аут, но лайсменът бе категоричен, че топката е добра. Игнат Митев коригира своето решение и разликата стана 4 т., което подейства демотивиращо на играчите на Пламен Христов и въпреки усилията им, геймът бе затворен при 22:25
В тайбрека предимството бе на страната на гостите. Те допускаха много по-малко брак в игра и закономерно се поздравиха с успех при 8:15 и с крайната победа. ( 2:3 )

Виталий Бондар от Монтана  реализира най-много точки в този мач – 23 (2 аса и 3 блока). За Добруджа Вили Чернокожев отбеляза 21 т. (1 ас и 1 блок)

Изявления след мача на Денис Чавдаров, Виктор Костадинов и треньора на Монтана Даниел Пеев.