ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 с категорична победа в Пазарджик

20.02.2018 г. 20:12:43 ч.
/
Добруджа 07 записа важна победа като гост над Хебър (Пазарджик) с 3:0 гейма в мач от 20-я кръг на Суперлигата, който се игра в зала „Васил Левски“. Въпреки отсъствието на топ реализатора на тима Жулиен Георгиев, добричкият тим бе категричен и в трите части: 19:25, 21:25, 19:25.
Двубоят започна равностойно, но разликата за Добруджа се получи след успешна серия от сервиз на Петър Христосков, след което преднината се увеличи още.
Вторият гейм отново започна под диктовката на добруджанци, като първата почивка дойде при 8:3 в тяхна полза. При втората пауза волейболистите на Петър Пенев увеличиха преднината си 16:10.  Въпреки че представителите на Хебър се активизираха и намалиха разликата до 3 точки, за повече нямаха сили, като  Добруджа сечели и втория гейм – 21:25.
В третата част равностойната игра продължи до десетата точка, след което добруджанци отново наложиха волята си и поведоха с 13:9. Това сломи домакините и те не можаха да изплуват, като Добруджа поведе с 19:10 и завърши безпроблемно, а с това записа чиста победа.
С тази победа Добруджа 07 остава на седмо място, но вече има 32 точки, като се доближи само на точка от Хебър, които за момента на са на пето място.
снимка: кадър Диема спорт 2