ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 укроти Пирин

24.02.2018 г. 21:36:00 ч.
/
Трудна, но много престижна победа с 3:1 постигнаха състезателите на Добруджа 07 срещу неудобния тим на Пирин от Разлог. В отделните части 22:25, 26:24, 27:25 и 25:21.
Гостите взеха първия гейм с по-уравновесена и по-спокойна игра, като поведоха още в началото на гейма, позволиха да бъдат застигнати, после отново се откъснаха след поредица от непредизвикани грешки на добруджанци. Последва ново  изравняване на резултата, а добри изяви на капитана на гостите Катранджиев и несигурни отигравания на домакините дадоха предимство на Пирин за 22: 25.
Втори гейм бе най-продължителен. Точно 30 минути бяха нужни на момчетата на Петър Пенев да се справят с упоритите „македонци”. Хубава серия от начални удари на Светослав Арнаудов позволи на добричлии да контролират играта, а Маринков бе почти безгрешен в изявите си. При 24:21 Пирин успя да измъкне три поредни геймбола чрез успешни атаки на Илиян Преспов и да изравни за 24:24. Маринков отбеляза 25-та точка за своите, а атаката на гостите отиде в аут и това сложи точка на втората част 26:24
В третата част играта бе изравнена и едва в последната третина ас на младия Христосков, заменил за начален удар Арнаудов и добри отигравания на Мечкаров, Маринков и Нешев дадоха предимство на отбора от Добрич, а геймът приключи при 27:25.
В последния четвърти гейм преднината в началото отново бе на гостите. Те поведоха с 3 т. на първата техническа пауза, но не успяха да я  задържат. Добруджанци се активизираха и с категорични разигравания и разнообразна игра взеха поредната си победа.
По 20 т. в този мач отбелязаха Маринков и Мечкаров, като Маринков има 1 ас, а Мечкаров 2 блока и 1 ас. 14 т. е добавил за победата Невен Нешев – 3 блокади и 1 ас.
С 12 победи, 9 загуби и 36 т.  Добруджа продължава да е на 7 място. Пирин запазва четвъртата си позиция с 13 победи, 8 загуби и 37 т.