ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 влезе в тройката след 4 победи (ВИДЕО)

24.11.2018 г. 21:20:24 ч.
/
Макар и след безобразна игра, както се изказа ст.треньорът Пламен Христов, Добруджа 07 успя да наложи волята си над новака в Суперлигата Дея волей от Бургас и да го надиграе с 3:1. В отделните части 23:25, 25:19, 25:21 и 25:12. Задължително е да се упомене, че двама от играчите са били с температура поради вирусно заболяване – Антонюк и Алекс Николов.
Първият гейм  започна равностойно до 19-та точка, когато гостите, водени от капитана си Георги Петров, успяха да вземат превес и да приключат  гейма с 2 точки разлика.
Във втората част Дея  отново поведе  в началото, но после добруджанци показаха, че нямат намерение да повтарят историята от Русе, взеха се в ръце и оставиха бургазлии  на 19 точки. В трети гейм играта вървеше равностойно до 16:15, когато украинецът, макар и болен, се нагърби с отиграване на повечето игрови ситуации, а това позволи частта да бъде взета от домакините с 4 точки разлика. В четвърти гейм на игралното поле имаше само един отбор – Добруджа, а точковото предимството даде нужното спокойствие на играчите от Добрич, за да покажат способности и за приключат при 25:12.
Игор Антонюк отбеляза 22 т. в този мач (3 блока и 58 % ефективност в атака). Вили Чернокожев добави 16 т. (3 аса и 2 блока)
За Дея най-ефективен бе Георги Петров, който се отчете с 19 т. и 1 блок.
След този шести кръг Добруджа заема трето място с мач повече от останалите - 4 победи и 3 загуби и актив от  14 т.

Изявления: Пламен Христов, Николай Тодоров и Весела Братоева