ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 взе своето срещу Марек Юнион Ивкони (ВИДЕО)

30.01.2019 г. 21:15:40 ч.
/
Добруджа 07 успя да се наложи над гостите от Дупница с 3: 1 в труден и оспорван двубой, игран пред около 1000 души в зала Добротица. В отделните части 27:25, 25:21, 15:25 и 25:15.
Най-завързан бе първият гейм, в който домакините поведоха с малка преднина и при 18:14 позволиха да им бъдат отбелязани три поредни точки, благодарение на добра атака на Иван Боб Онгом и два аса на Чоно Пенчев. Последва размяна на точки и отново изравняване в самия край на гейма, когато грешен начален удар на Пенчев и единичен блок на Денис Чавдаров дадоха нужната преднина от 2 точки за Добруджа, за да затвори гейма при 27:25.
Втората част бе доста по-категорично спечелена от момчетата на Пламен Христов, които след 22-та точка не допуснаха грешно отиграване и затвориха гейма при 25:21.
Третият гейм бе изцяло в полза на гостите, които го спечелиха с 10 т. разлика, но в четвърти гейм ситуацията се промени коренно и добруджанци наложиха волята си с реципрочен резултат 25:15. така с 9 победи и 5 загуби Добруджа си върна третото място във временното класиране. Най-резултатен отново бе Вили Чернокожев, който отбеляза 20 т. Денис Чавдаров добави 13 за победата с 83 % успеваемост в атака. Цифрите показват, че той е атакувал 12 пъти и е постигнал 10 т. и е допуснал 1 грешка. По 11 точки имат в актива си Александър Кордев, който успя да реализира 3 аса и 1 блок, и Галин Николов, който в този мач има 54 % позитивно посрещане.
След края на мача всички деца в залата имаха възможност да си направят обща снимка с играчите на Добруджа.