ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 загуби във Финландия

07.12.2016 г. 19:56:07 ч.
/
Добруджа 07 записа загуба при гостуването си на Хурикаани (Финладния) с 0:3 гейма в първия мач от първия кръг на Турнира за Купата на CEV. В първия гейм домакините непрекъснато увеличаваха аванса си, за да стигне в края 11 точки – 25:14. Вторият гейм добричкият тим беше далеч по-равностоен. След доброто начало, последва отпускане, при което финландците дръпнаха с 8:3. След това обаче волейболистите на Добруджа 07 успяха да скъсят дистанцията до 2 точки, като геймът вървеше точка за точка до самия край. След успешна атака на Жулиен Георгиев резултатът стана 24:24, но след това домакините реализираха две точки и затвориха гейма.
Третата част премина отново с превес на финландците, които взеха предимство още от началото и удържаха предина от няколко точки до самия край, който дойде при резултат 25:16.
С днешния двубой Хурикаани затвърди очакванията за много силен отбор. От началото на сезона в местния шампионат отборът от град Лоймаа е лидер с 11 победи от 11 мача.
Реваншът ще се играе на 22 декември в Двореца на културата и спорта във Варна.