ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа взе гейм на Хебър. Завърши на четвърто място (ВИДЕО)

05.04.2019 г. 21:50:56 ч.
/
Полуфиналната плейофна серия между Хебър и Добруджа 07 завърши с трета победа на Хебър, този път в Добрич. Без контузения основен център Денис Чавдаров, който бе заменен от Светослав Арнаудов,  домакините играха равностойно, но  успяха да вземат само гейм от класния си съперник. В отделните части 21:25, 33:31, 22:25 и 23:25. Гостите бяха по-стабилни на посрещане, което им даваше предимство при организиране на атаките. Освен това те съумяха да построят много по-ефективна блокада. Цифрите показват  14 успешни техни блока срещу 4 наши.  И двата отбора допуснаха много грешки на начален удар - Хебър  22,  Добруджа -24, асовете са по равно - по 5. Успеваемостта в атака е 54% за гостите срещу 53 % за домакините. Най-оспорван  бе втори гейм, приключил при резултат 33:31 за Добруджа и продължил 34 мин.
Най-резултатен в мача - Велизар Чернокожев - 27 т. (2 аса и 1 блок). Брадли Гънтър постигна 24 т., в т.ч. 1 блок.
Така добруджанци приключиха сезона на четвърто място, изпълнявайки задачата, поставена им от клубното ръководство.
На финала ще се срещнат отборите на Нефтохимик и Хебър.

Изявления след мача дадоха вторият разпределител Виктор Костадинов и завърналият се от Турция Жулиен Георгиев и треньорът на Хебър Атанас Петров.