ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа07 направи първата крачка към защита на титлата (ВИДЕО)

17.03.2017 г. 21:06:13 ч.
/
В изнервен и равностоен мач Добруджа 07 успя да се наложи над Левски в Добрич с 3:0 гейма(25:23, 25:20 и 28:26) в първа среща от четвъртфиналната плейофна серия. Подкрепяни безрезервно от своите верни привърженици момчетата на Мирослав Живков тръгнаха много устремно в първи гейм и на техническото прекъсване имаха 6 т. преднина (8:2). След това допуснаха да бъдат застигнати и дори надминати в резултата  (16:20). Отлични отигравания на Маринков, ас на Енков, контра на Грозданов и атрактивно забиване на Жулиен Георгиев отново възстановиха равенството, но добруджанци успяха да затворят частта с 25:23.
Във втори гейм играта вървеше точка за точка в началото, след което домакините наложиха своята воля. Алекс Грозданов, който този мач постигна 8 индивидуални блокади, успя да „хване” две последователни атаки на  Спас Байрев. С добри отигравания се отличи и Трифон Лапков.
Най-оспорвана бе третата част. В нея бяха допуснати и най-много грешки от страна на двата отбора. Тя приключи при резултат 28:26. Психологическото предимство бе на страната на домакините и те се възползваха от него.
Като цяло добруджанци превъзхождаха в почти всички елементи, което е видно и от статистиката. 48 % позитивно посрещане срещу 41 % за гостите. 51 % успеваемост в атака срещу 41 % на съперника. 6 аса срещу 4 за Левски. 12 блокади срещу едва  5 за сините.
 Топ реализатор - Жулиен Георгиев с 19 т.  Маринков има 13 т., Лапков -12 т,а Алекс Грозданов – 11 т.
Най-резултатен от гостите – Александър Кордев – 15 т.
Втората среща е в понеделник от 18.30 часа в София, зала Фестивална.

Предлагаме изявленията на Димитър Маринков, Трифон Лапков, на ст.треньора Мирослав Живков и на президента на ВК Добруджа 07 Галин Господинов.