ВОЛЕЙБОЛ : (контроли) Добруджа 07 и шампионът на Румъния си размениха по една победа

14.09.2019 г. 17:18:04 ч.
/
Вчера и днес, 13 и 14 септември,  четвъртият в България Добруджа 07 и шампионът на Румъния GSM Аркада, Галац изиграха две контролни срещи в зала Добротица при закрити врати и си размениха по една победа с  3:1.
В петък вечерта по-концентрирани бяха румънските волейболисти. Те взеха първите два гейма с 25: 23. Третата част бе за добруджанци , като я затвориха при 25:18, а най-оспорван бе четвърти гейм, приключил 27:25.
Старши треньорът Пламен Христов даде възможност за изява на почти всичките си играчи, а Красимир Георгиев, който е част от румънския тим, сподели, че това не е пълният състав на неговия отбор.
Втората контрола се игра в събота по обед и завърши 3:1 за добруджанци. Те взеха първи, втори и четвърти гейм (25:20, 25:22, 25:20) и отстъпиха в трети гейм с 19:25.

Веднага след мача част от фенклуба почисти зоната около зала Добротица в знак на съпричастност с инициативата „ Да изчистим България заедно”.