ВОЛЕЙБОЛ: Национал на Казахстан подсилва Добруджа 07

14.08.2014 г. 09:15:00 ч.
Мъжкият волейболен отбор на Добруджа 07, който през изминалото първенство игра финал в турнира за Купата на България и завърши на шесто място в Суперлигата, ще започне подготовка за новото първенство на 18 август от 18 часа.
Известни са вече имената на четирима нови състезатели, които ще подсилят отбора, съобщават от пресцентъра на Изида и ВК Добруджа 07. Сред новите попълнения е 207-сантиметровият казахстанец Тимур Садиков (роден 1991 г., играе на поста център диагонал). Садиков (на снимката) е национал на Казахстан. През юни е бил на проби в шампиона Марек, установи проверка на радио „Добруджа".
Към отбора ще се присъединят двама състезатели, които през изминалия сезон играха в Монтана - славистът Венцислав Рагин, който бе обявен за най-добър блокировач на световното първенство за младежи до 23 години през м.г. и Димитър Маринков, който е собственост на Левски. Към добричлии ще се присъедини 27-годишният Вангел Велинов, който идва от варненския Черно море БАСК. Следващата седмица ще станат известни имената на още двама волейблисти от новата селекция на тима.
Отборът е напуснат от Димитър Иванов, който ще играе в Динамо (Букурещ) и черногореца Йован Чулафич. Помощник треньорът Наско Лазаров ще работи в тандем с Драган Нешич в женския румънски отбор КСМ Търговище. На 20 август румънките пристигат на тренировъчен лагер в Добрич.
Първото занимание на волейболистите на Добруджа 07 ще бъде във фитнес залата в Парк хотел Изида в градския парк, а подготовката на отбора ще премине изцяло в Добрич. Старши треньорът Мирослав Живков уточнява контролите, като ще има и такива с чуждестранни отбори, които ще са на подготовка в България.