ВОЛЕЙБОЛ: Очаквана победа на шампионите над Арда (ВИДЕО)

24.01.2017 г. 21:12:29 ч.
/
Добруджа 07 очаквано надигра Арда Кърджали с 3:0 гейма и добави нови 3 точки към своя актив. В отделните части 25:23, 25:17 и 25:19 . Най-завързан бе първият гейм, когато на шампионите се наложи дори да догонват в резултата.
В началото всичко вървеше според очакванията. Домакините дръпнаха с 4 точки преднина и  на техническото прекъсване резултатът бе 8:4. Добри изяви на гостите в лицето на опитните Валентин Димов и Невен Нешев, както и на младия Топузлиев, и непредизвикани грешки на добруджанци доведоха до изравняване на резултата и точка преднина за гостите при второто задължително прекъсване (15:16)  При 20:22 Мирослав Живков смени разпределителите, като на мястото на младия Денимир Димитров влезе Христо Енков, който вкара нужното спокойствие и сигурност в редиците, а Добруджа 07 спечели гейма(25:23).
Втората част започна повече от добре за Добруджа 07. Заработи едно от силните оръжия на домакините – блокадата и по време на целия гейм те поддържаха комфортна преднина от 5 т., която в края набъбна до 8, а частта бе завършена с ас на плеймейкъра Христо Енков(25:17).
В трети гейм резултатът тръгна точка за точка,а Лапков смени Мечкаров и се включи успешно, реализирайки 5 т. в т.ч. 2 аса. Жулиен Георгиев, отбеляза 10 т (1 блок и 1 ас),  а Алекс Грозданов продължи добрата  серия от блокади – общо 5 за мача. Арда подържаха равновесие до второто техническо прекъсване (16:15), благодарение най-вече на опита на своите играчи, но след това успяха да отбележат едва 4 т. до края на гейма, завършил при 25:19

18 точки в този мач отбеляза Жулиен Георгиев( 2 блока, 2 аса), Маринков добави 12 т. за победата, а Грозданов 10, в т.ч. 5 блокади.

След  този кръг Добруджа 07 запазва четвъртата си позиция с актив от 30 т., колкото има и третия Пирин.

Вижте изявленията на Жулиен Георгиев, Невен Нешев и на ст.треньора на Добруджа 07 Мирослав Живков.