25 години Карате клуб „Самурай“ – 5000 медала и безброй сбъднати детски мечти (ВИДЕО)

01.03.2019 г. 10:55:21 ч.
/
Четвърт век от създаването си отбелязва през тази година Карате клуб „Самурай“ - Добрич. Основателите са сенсей Ивелин Керанов и сенсей Димитър Христов. В първите тренировки през 1994 година се включват десетина ентусиасти. Още при дебютното си участие на официално състезание самураите от Добрич се завръщат с медали – 2 отличия на държавното първенство през 1997 г. От тогава броят на трениращите и на призовите класирания расте лавинообразно. Около 5000 медала общо са завоювали състезателите на КК „Самурай“ през годините.
Председател на клуба е сенсей Димитър Христов. Той води тренировките заедно с едни от първите си ученици – Янко Соколов и Георги Михайлов. Трениращите са близо 200, като най-малките са на 4 години и половина. През зимата заниманията са в спортния салон на Хуманитарна гимназия, а през останалата част от годината – в една от най-добрите зали за карате в България – тази в бившето училище „Отец Паисий“.
От 7 години „Самурай“ неизменно е в тройката на най-добрите карате клубове в страната, като преди 4 само още една титла не достигна за първото място в общото класиране по медали.
„По отношение на самодисциплина и воля каратето е най-добрият спорт. Отношение един към друг на тренировка, на голям към малък, уважение на малък към голям - гарантирам ви, че това го няма никъде другаде“, заяви сенсей Димитър Христов.
25-годишнината на клуба ще бъде тържествено отбелязана на 15 юни в зала „Добротица“. Празникът, на който са поканени всички, които през изминалия четвърт век са тренирали в „Самурай“, ще включва песни, танци, демонстрации по карате и черешката на тортата – изпълнения на „Ку-Ку Бенд“.