ЧСУ „Леонардо да Винчи” спечели училищното първенство на Добрич по баскетбол за юноши 8-10 клас (ВИДЕО)

06.03.2024 г. 14:52:22 ч.
/
Частно средно училище „Леонардо да Винчи” е шампион на общинския етап на ученическите игри по баскетбол за юноши 8-10 клас. Участваха общо 10 отбора, като през миналата седмица се проведе груповата фаза на турнира, а през тази се изиграха решителните мачове за определяне на класирането. Отборът, воден от Петър Пенев, днес надделя на финал над ФСГ „Васил Левски”. Срещата бе равностойна и много оспорвана до самия край и едва в последните секунди бе оформена разликата от 5 точки за финалния резултат – 31:26. Водещ реализатор в състава на шампионите бе Георги Арнаудов, който на 15 години вече играе за мъжкия отбор на „Ънстопабъл” в А и Б група.

В мача за бронзовите медали ПМГ „Иван Вазов” победи ЕГ „Гео Милев”.

Общинските ученически игри са финансирани от Община град Добрич и са организирани от сдружение „Училищен спорт, туризъм и младежки дейности – Добруджа“.