Добруджа започна сезона с убедителна победа (ВИДЕО)

19.08.2017 г. 20:24:21 ч.
/
Добруджа победи с 4:1 Локомотив (Русе) в първия си мач за новия сезон в Североизточната Трета лига.  Всички 4 попадения добруджанци реализираха преди почивката. Головата сметка бе открита в 23-та минута от Кристиян Пешков, който се разписа с глава след подаване на Ахмед Адемов. В 34-та минута самият Адемов вкара с техничен диагонален удар. В 39-та минута Велимир Попчев направи резултата 3:0, след като засече с глава центриране на Георги Колев.  В 45-та минута Лионел Матадос вкара за 4:0 с техничен прехвърлящ удар. След почивката добруджанци намалиха темпото, като допуснаха и попадение в 58-та минута, дело на Мирослав Георгиев. Малко преди това русенци бяха останали с човек по-малко на терена след директен червен картон на капитана им Живко Димитров. „Жълто-зелените” опитаха да увеличат отново преднината си, но не успяха да преодолеят повече вратаря на Локомотив Радосвет Христов.
Мачът бе наблюдаван от почти всички членове на новия УС на клуба, начело с председателя – Милен Петков и новото име в него – Николай Алексиев.
Мачът в Добрич започна с едноминутно мълчание в памет на Иван Хайдарлиев, бившият футболист на Добруджа и Славия, който си отиде от тази свят преди седмица.