ХАНДБАЛ: Младежите на „Добруджа“ се класираха на държавните финали

27.02.2019 г. 15:05:21 ч.
/
Победа и равенство постигнаха днес хандбалистите на „Добруджа“ до 19 години на турнир от зона „Черно море“, проведен в Шумен. Възпитаниците на треньора Георги Андреев спечелиха с 24:21 срещу „Фрегата“ (Бургас). След това „Добруджа“ и домакинът „Шумен“ завършиха 16:16. Така с добавените 3 точки отборът от Добрич се класира за финалния турнир на държавното първенство по хандбал за младежи (до 19-годишна възраст). От нашата зона квота спечели и „Спартак“ (Варна). На държавните финали по традиция ще участват най-силните осем школи в страната. Те ще си оспорват титлата и медалите на турнир в Благоевград от 20 до 22 април. Припомняме, че тази формация на Хандбален клуб „Добруджа“ вече достигна до отличия през този сезон. Георги Андреев и неговите състезатели спечелиха бронзовите медали в турнира за Купата на България, като по път към третото място победиха „Локомотив“ (Мездра), „Раховец“ (Горна Оряховица) и „Спартак“ (Варна).