Лека атлетика: Блестящо представяне на Йордан Петров на полумаратон в Дубровник (СНИМКИ)

02.05.2019 г. 14:20:15 ч.
/
Добричкият лекоатлет Йордан Петров, който в момента се състезава за Луковит, завърши на второ място в полумаратона на хърватския град Дубровник, който се проведе на 28 април. В състезанието участваха хиляди бегачи от цял свят, като едва 858 успяха да влязат в контролното време.
Петров водеше през цялото време на състезанието, следван плътно от сърбина Кристиян Стошич, който обаче го използва като пейсмейкър, успя да съхрани силите си и в последния километър направи разлика от минута на българския атлет – 1.14:02 ч.

Времето на Данчо Петров бе 1.15:15 ч., като и двата резултата са с около 3 минути по-добри от рекорда на състезанието. Трети остана британецът Мат Едмъндс с време 1.18:02 ч.
Полумаратонът в Дубровник, който се провежда от 5 години, е сред най-предпочитаните в света, тъй като предлага на състезатели и публика незабравима красота от „Перлата на Адриатика”, както е известен хърватският град. Йордан Петров е получил специална покана от организаторите и призна за Медийна група „Добруджа”, че е много щастлив, защото не е разочаровал очакванията им. Той благодари специално на своя приятел Радослав Авлавидов от Варна, който му помага финансово за участия в различните състезания, както и на добричката фирма „Джеронимо”.

Следващото състезание пред Данчо Петров е на 8 май – 12-километровото планинското бягане в Тетевен, което преминава предимно в изкачване. Целта му е да завърши сред първите 4, с което ще спечели право да представя България на Балканско първенство.