Наградиха най-добрите спортисти и отбори на училището за шампиони в Добрич (ВИДЕО)

17.12.2019 г. 15:38:29 ч.
/
Най-добрите спортисти и отбори за годината на Спортно училище „Георги Стойков Раковски“ – Добрич бяха тържествено наградени на церемония днес, проведена в залата за борба. Именно този спорт излъчи победителя в анкетата и бе с най-много представители в челната десятка.

Братя близнаци заеха първите две места в класацията „Спортист на годината“ на спортното училище. С 210 точки победител е борецът Дилян Дичков, който през тази година спечели първото място на държавния лично-отборен шампионат за момчета в категория до 41 кг., второ място на Балканско първенство и девето на европейско. Неговият брат, съотборник и съученик в 9А клас Дарин Дичков зае второто място със 188 точки. През тази година той спечели сребърен медал на държавното лично първенство по борба за момчета и бронзов на Балканското. Треньор и на двамата е Драгомир Стойчев. Третото място в класацията си поделят с равни точки – по 164, боксьорът Ангел Диков и лекоатлетката Алтен Атанасова. Четвърти е хандбалистът Георги Димитров. Следват двама борци – Матей Стоянов и Едис Джеват, които са с равни точки на петото място. Шести е тежкоатлетът Алишан Али. На седмата позиция отново имаме равенство – хандбалистите Борислав Трошев и Мелих Мехмедов. На осмото място са класирани борецът Пресиян Димитров и боксьорът Бертан Исмаил. Девета е гимнастичката Тодорка Славова, а десети – борецът Васил Василев.

Отбор на годината на училището е Хандбален клуб „Добруджа“ с 58 точки. През изминалата година възпитаниците на училището достигнаха до пет комплекта медали от държавното първенство и Купата на България с различните формации на клуба. Второто място при отборите зае клубът по борба „Добруджански юнак“ с 52 точки, а третото е за гимнастичките на „МИК Гергана” с 22.

Гости на церемонията бяха кметът на Добрич Йордан Йорданов, неговият заместник д-р Емилия Баева, общинският съветник от спортната комисия Георги Друмев и директорът на средношколското общежитие Христо Христов.

Единствено в спорта резултатите идват след години упорит труд, отбеляза кметът Йордан Йорданов. Той самият се е занимавал професионално със спорт, започвайки да тренира тенис на 8 години, за да може на 14 да започне да печели републикански турнири и да влезе в ТОП 10 на България. Йордан Йорданов пожела на учениците и през следващата година да продължат да прославят името на своите град и училище.

105 са спечелените медали през тази година от възпитаниците на училището, съобщи директорът Николай Дяков. 103 от тях са от републикански първенства, а два – от Балканиада. По решение на Николай Дяков бяха присъдени награди и за най-добър треньор. Бяха отличени наставниците в най-масовия и най-успешен спорт на училището - младият специалист Драгомир Стойчев и човекът с най-голям стаж в училището – заслужилият треньор Петър Петров.