Радосвета Симеонова отново републикански шампион по маратон

16.10.2017 г. 09:35:04 ч.
/
Състезателката на СКЛА "Добруджа 99"  Радосвета Симеонова отново завоюва шампионската титла по маратон на страната. Тя даде най-предно класиране сред българските атлетки, стартирали вчера на Софийския маратон. Част от проявата се проведе и националното първенство.
Радосвета Симеонова спря хронометъра на 2.46:10 часа. Нейна подгласничка стана пробягалата своя 10-и маратон в кариерата си Анита Кръстева (Берое – Стара Загора) с 3.04:36 часа, а третата позиция си осигури Милка Михайлова (Дунав – Русе) с 3.19:14 часа.
Симеонова завърши пета в крайното класиране на маратона, с което подобри миналогодишното си седмо място.