240 000 българи са прекарали празниците в чужбина

09.01.2016 г. 16:10:51 ч.
/
240 000 българи са прекарали празниците в чужбина
240 000 българи са прекарали празниците в чужбина, съобщи Румен Драганов, директор на Института за анализи и прогнози за туризма пред "Фокус". „Близо 780 000 са пътуванията, реализирани по Коледа и Нова година, като около 350 000 от тези пътувания бяха свързани с Коледа, а по-голямата част от тях, свързани с Нова година, която се възприема и като корпоративен празник за среща с колеги, приятели, съседи, за разлика от Коледа, която е семеен празник”, посочи Драганов.
Той допълни, че около 240 000 българи са пътували в чужбина в периода 15 декември - 6 януари. „Основните дестинации в чужбина бяха съседните страни – Гърция и Турция, Македония, Сърбия и Румъния, но и много страни от Европейския съюз, преди всичко Германия, Испания, Италия. Поради множеството българи, които живеят вече в тези страни, много наши сънародници отидоха там, за да видят свои близки, роднини и приятели”, отбеляза Румен Драганов.
„По екзотични дестинации пътуваха около 6 000 души. Това са по-далечни дестинации, свързани с Индонезия, Тайланд, Дубай, Куба, Мексико.
Източник:actualno.com

Коментирайте
Подобни новини
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.



Яндекс.Метрика