80% от Киев е без ток и вода след руския обстрел

24.11.2022 г. 09:40:48 ч.
/
80% от Киев е без ток и вода след руския обстрел
80% от домакинствата в Киев останаха без вода и електричество след руския ракетен обстрел вчера. Това съобщи кметът на украинската столица Виталий Кличко пред Радио "Свободна Европа".

Всички общински служби работят, за да възстановят електроснабдяването и водоснабдяването възможно най-скоро, увери той.

Кличко уточни, че поради недостига на електроенергия, електрическият наземен транспорт в столицата в момента не функционира, а интервалът между влаковете на метрото е увеличен на 10 минути.

Електрическият транспорт ще заработи отново след възстановяване на електрозахранването.

Впоследствие Кличко съобщи, че водоснабдяването на левия бряг на Киев вече е възстановено, като се очаква в следобедните часове това да се случи и в районите на десния бряг.
Снимка:webnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика