Начало >Добруджа >Общество

98 творби се конкурират в Областния конкурс за есе на тема „Промени ли ни изолацията към по-добро?!“

16.11.2020 г. 16:59:01 ч.
/
98 творби се конкурират в Областния конкурс за есе на тема „Промени ли ни изолацията към по-добро?!“
98 есета са получени в рамките на четвъртото издание на Областният конкурс, организиран от Община град Добрич, Младежки център – Добрич и Фондация „Лумос“, България. Тази година темата бе „Промени ли ни изолацията към по- добро?!“.  Целта е да провокира децата и младите хора да споделят преживяванията си по време на изолацията и да се замислят, как това се е отразило на техния живот и семейство, на живота на приятелите, съучениците, хората с увреждания.
Авторите на есетата, които са на възраст от 11 до 19 години, разказват, размишляват и дават различни отговори.
75 от получените есетата са от областта – от общините Добричка,  Добрич, Балчик, Ген.Тошево и Шабла.  Други 23-ма автори от различни точки на страната – Смолян, Благоевград, Карнобат, София, Русе, Якоруда и др., като са изпратили своето мнение провокирани от актуалната тема, въпреки че по силата на регламента не могат  да бъдат допуснати до журиране.
Всички есета са предоставени на вниманието на компетентното жури, което за поредна година ще определи най-добрите сред тях. 
Председател на журито е Сашо Серафимов -  председател на Дружеството  на писателите в Добрич и членове - Петранка Божкова – филолог, поет, член на Съюза на българските писатели и на Съюза на българските журналисти, Мария Методиева – филолог, председател на Фондация „Св. Николай Чудотворец“, Снежана Ванкова – социален педагог, ръководител на  Фондация „Лумос“ – Добрич.

Коментирайте
Подобни новини
Фолклор оглася лапидариума на „Стария Добрич“ на Еньовден (СНИМКИ)
Фолклор оглася лапидариума на „Стария Добрич“ на Еньовден (СНИМКИ)
Община Добрич представи резултатите и мерките за управление на климатичните рискове по проект „АРКАДИЯ“ (ВИДЕО)
Община Добрич представи резултатите и мерките за управление на климатичните рискове по проект „АРКАДИЯ“ (ВИДЕО)
Зрелостниците на гимназията по туризъм получиха дипломите си в Дом-паметник "Йордан Йовков"
Зрелостниците на гимназията по туризъм получиха дипломите си в Дом-паметник "Йордан Йовков"
Председателят на РФК в Добрич с поздрав към своите колеги по повод празника на фармацевтите
Председателят на РФК в Добрич с поздрав към своите колеги по повод празника на фармацевтите



Яндекс.Метрика