БАСКЕТБОЛ: Иван Ганчев получи наградата за най-много чадъри в Източната А група

14.06.2022 г. 14:04:53 ч.
/
Иван Ганчев от „Ънстопабъл“ – Добрич получи купата за най-много чадъри през редовния сезон на А група в зона Изток. Двуметровият баскетболист изигра много силен сезон след завръщането си в родния град, след като стана шампион на Шотландия. За 17 мача – редовен сезон и плейофи в А група, и Купа на ББЛ, той записа общо 38 блока. Десет от тях бяха при домакинските победи срещу „Шабла“ и „Светкавица“, вдигайки съответно шест и четири пъти публиката в зала „Добротица“ на крака със зрелищни чадъри. Иван Ганчев завърши сезона със средно 10.9 точки и 11.6 борби на мач.

Наградата бе връчена по време на държавните финали на А и Б група през изминалия уикенд в София. Като втори в зона Изток на Б група вторият отбор на „Ънстопабъл“ бе сред осемте участници в турнира на Б група. Дубълът на „Ънстопабъл“ завърши на пето място в страната, като в последния си мач навакса изоставане от 17 точки срещу втория състав на „Чардафон“ (Габрово) и спечели драматично със 77:76 след два точно изпълнени наказателни удара на Петър Демирев 5 секунди преди края. В минутите на обрата в третата и четвъртата четвърт в петицата в игра за добричлии бяха 14-годишният Георги Арнаудов и 15-годишният Добромир Шерингов, които вече са основни фигури и в мъжкия отбор в А и Б група. Плеймейкърът на "Ънстопабъл" Петър Демирев получи две индивидуални награди на турнира в София - за най-много откраднати топки и за най-много асистенции на финалите на Б група.
Снимка:Фейсбук страница Bulgarian Basketball League