Белият дом: Джо Байдън е с позитивен тест за Covid-19

21.07.2022 г. 17:39:37 ч.
/
Белият дом: Джо Байдън е с позитивен тест за Covid-19
Президентът на САЩ Джо Байдън е дал положителна проба за Covid-19 и изпитва много леки симптоми, съобщи в четвъртък Белият дом, цитиран от Ройтерс.

Той "изпитва много леки симптоми", след като е бил напълно ваксиниран и с поставен бустер, се посочва в изявление на неговият прессекретар Карин Жан-Пиер.

Байдън е започнал да приема Paxlovid за лечение на Covid-19 и ще бъде поставен в самоизолация, докато тестът му не даде отрицателен резултат.

Президентът на САЩ ще продължи да изпълнява пълноценно всичките си задължения, включително по телефона и Zoom, каза още Жан-Пиер.

Медицинският екип на Белия дом ще информира лицата с близки контакти с Байдън, включително всички депутати, които пътуваха вчера с президента.

Снимка:static.bnr.bg
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика