Блестяща Стилияна Николова с европейска титла в многобоя

25.05.2024 г. 19:37:21 ч.
/
Стилияна Николова спечели златния медал в многобоя на Европейското първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Будапеща, Унгария. Златното ни момиче с добрички корени, триумфира със страхотна преднина пред втората София Рафаели от Италия.
Припомняме, Стиляна е дъщеря на бившия футболист на Добруджа и националния отбор Илия Дяков.

Българката спечели безапелационно с 4 точки разлика от състезателката на Италия.
Стилияна Николова триумфира след страхотно представяне в днешния състезателен ден. Тя събра сбор от четирите изигравания от 143.750 точки. Българката получи 35.700 на обръч, 37.200 на топка (вижте във видеото), 36.050 на бухалки и 34.800 на лента.
37.200 на съчетанието с топка е най-високата оценка на първенството.

Боряна Калейн остана в подножието на почетната стълбичка, завършвайки със сбор от 135.550 точки. За четвъртата позиция тя получи оценки от 34.150 за обръч, 33.300 за топка, 34.300 за бухалки и 33.800 за лента.

България има две квоти в индивидуалната надпревара за Олимпийските игри през лятото във Франция. Шампионатът на Стария континент е само "малка стъпка" към голямата цел - Париж 2024.

снимка: Бълграска федерация по художествена гимнастика