БОКС: Стелиан Страхилов отново е шампион на България

14.06.2022 г. 17:06:19 ч.
/
Възпитаникът на добричката боксова школа Стелиан Страхилов отново е шампион на България. Състезателят на Локомотив София бе над всички в категория до 75 кг. на Държавния личен шампионат за младежи и жени, който се проведе в Петрич. Близо 130 боксьори от над 50 клуба от цялата страна си дадоха среща на ринга в южния български град.

Страхилов отказа първите си двама противници още в първия рунд, а финалната среща премина при категорично превъзходство на боксовия талант от Добрич.

По този начин Стелиан Страхилов си осигури титулярно място в националния отбор и ще се готви за предстоящите турнири през август, като голямата цел е Световното първенство за младежи в Испания през ноември.

2022 година е изключително успешна за Стелиан. Той има две шампионски титли от две състезания в България. Страхилов стана шампион и на международния турнир „Емил Жечев“. Има и 5-о Място на Европейското първенство и 2-о място на силен международен турнир в Сърбия.