БОКС: Стойка Петрова излиза в Баку срещу най-сериозната си съперничка

21.06.2015 г. 14:59:49 ч.
/
В четвъртфинална среща в кат. до 51 кг. Стойка Петрова излиза утре на ринга срещу действащата олимпийска шампионка в категорията - британката Никол Адамс. При победа утре, добричлийката ще се класира за полуфиналите на боксовия турнир от Първите европейски игри Баку 2015. Това ще бъде пореден двубой между двете, след като на Олимпиадата в Лондон, британката победи и след това спечели златния медал. Миналата година Стойка Петрова си го върна на европейското в Букурещ, като й нанесе първо поражение отново на 1/4-финалите, а по-късно спечели и титлата. Двете играха финал и на турнира в Испания преди европейските игри, който бе спечелен от Адамс.  Стойка Петрова стартира безпроблемно турнира преди два дни с категорична победа над французойката Васила Лхадири.
Мачът на Стойка Петрова срещу Никол Адамс утре е от 8.45 часа наше време.
Снимка:e0.365dm.com