БОКС: Злато за Каменова, сребро за Петрова на Международния турнир "Балкан"

15.11.2015 г. 09:18:06 ч.
/
Две добрички боксьорки спечелиха медали от приключилия първи международен турнир по бокс за жени „Балкан“. Надпреварата се проведе в столичната зала „София“ и събра 171 боксьорки от 24 страни.  В кат. до 60 кг. Светлана Каменова спечели златен медал, след като победи по категоричен начин във финала французойката Естел Мосели – 3:0 (39:37, 39:37, 39:37). В кат. до 51 кг. Стойка Петрова отстъпи на Станимира Петрова. В равностоен и напрегнат мач двете играха премерено и предпазливо и се хвърлиха в размяна на удари едва в последния рунд. В крайна сметка и съдиите трудно определиха победителката като Станимира спечели с 2:1 с преференция - 39:37, 38:38, 37:39. Така носителката на световна титла в кат. До 54 кг. Петрова взе реванш за загубата си от Стойка в Букурещ преди 3 седмици и изравни на 1:1 победите в мачовете помежду им. Както е ясно, Станимира слезе в олимпийската категория до 51 кг, в оглед на предстоящите игри в Рио. Двете българки бяха наградени от министъра на спорта Красен Кралев, който пристигна специално за техния финал в зала „София“ (на снимката).

снимка: Спортал