Бразилската полиция убива по шест души на ден

12.11.2014 г. 12:53:00 ч.
/ ИА Добруджа
Бразилската полиция убива по шест души на ден
Бразилски полицаи са убили повече от 11 хил. през последните пет години, което прави средно по 6 жертви на ден, съобщи Би Би Си, позовавайки се на Бразилския форум за обществена сигурност – групата за наблюдение на насилието. Докладът на базираната в Сао Пауло организация обвинява бразилската полиция в „прекалена употреба на смъртоносна сила".
Според проучване щатът Рио де Жанейро е с най-висок процент на убийства на глава от населението. През 2013 г. там са били убити 416 души, твърди документът.
Проучването твърди, че 50 806 души са станали жертва на убийства (не от полицията) в Бразилия през последната година, което прави средно по един труп на всеки 10 минути.
Голяма част от убитите са чернокожи и повече от половината от тях са като възраст около 20 години.

Източник:Vesti.bg

Коментирайте
Подобни новини
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Два влака се сблъскаха северно от Лондон
Два влака се сблъскаха северно от Лондон



Яндекс.Метрика