България е лидер в ЕС по жени, работещи в сферата на информационните технологии

13.05.2019 г. 12:55:29 ч.
/
България е лидер в ЕС по жени, работещи в сферата на информационните технологии
България е страната в ЕС с най-много жени, работещи в сектора на информационно-комуникационните технологии. Това показват данни от анализ на Евростат за 2018 г. Малко над 28% от работещите в сферата в България са жени, докато средно за ЕС процентът е 16.6.
Така страната за втора поредна година е първа в ЕС по този показател.
Литва, Румъния, Естония и Швеция оформят челната петица по жени, работещи в сектора на информационните технологии. Най-нисък е процентът в Унгария и Чехия, като това са единствените държави, където жените в тази сфера са под 10 на сто.
Над 70% от работещите в сектора в България са на между 18 и 34 години. Според данните почти всички компютърни специалисти са с висше образование.
Снимка:cdn-images-1.medium.com
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София



Яндекс.Метрика