България с победи и във втория кръг на шахматната олимпиада

31.07.2022 г. 08:38:19 ч.
/
България с победи и във втория кръг на шахматната олимпиада
Националните отбори на България при мъжете и при жените с победи и във втория кръг на 44-ата шахматна олимпиада, която се провежда в Ченай, Индия.
Мъжкият национален отбор се наложи с 3,5:0,5 точки над много по-опитния и по-класен отбор на Хърватия. На първа дъска 16-годишният Момчил Петков от Добрич направи реми с черните с Иван Шарич, който е 63-ти в световната ранглиста. Другите трима българи в отбора Цветан Стоянов, Лъчезар Йорданов и Тодор Георгиев постигнаха победи над Анте Бъркич, Зденко Кожул и Марин Босиочич.
Само за сравнение - в младия български отбор коефициентът ЕЛО на първата ни дъска Момчил Петков е 2510, който е с 39 точки по-нисък от този на най-ниско ранкирания играч в хърватския тим Босиочич.
В третия кръг българските шахматисти ще играят с тима на Турция.

Женският отбор на България се наложи с 3,5:0,5 точки над Мексико. В третия кръг днес българките ще играят с отбора на Бразилия.
В класирането при мъжете България засега заема 36-а позиция от 188 отбора. При жените България разделя 12-о - 17-о място.
 
Снимка: ChessBase India

Коментирайте
Подобни новини
Спортните клубове не са получили от Община Добрич средствата за високо спортно майсторство (ВИДЕО)
Спортните клубове не са получили от Община Добрич средствата за високо спортно майсторство (ВИДЕО)
Третият кръг от Държавното първенство по плажен волейбол ще се проведе в Шабла
Третият кръг от Държавното първенство по плажен волейбол ще се проведе в Шабла
ФУТБОЛ: Повече въпроси, отколкото отговори, след първата тренировка на Добруджа (ВИДЕО)
ФУТБОЛ: Повече въпроси, отколкото отговори, след първата тренировка на Добруджа (ВИДЕО)
ТЕНИС: Международният турнир J60 Izida Cup се провежда на кортовете в Добрич
ТЕНИС: Международният турнир J60 Izida Cup се провежда на кортовете в Добрич



Яндекс.Метрика