България загуби полуфинала с Бразилия

21.07.2013 г. 08:09:00 ч.
България допусна тежка загуба от Бразилия с 1:3 (12:25, 17:25, 25:23, 16:25) в полуфиналния мач от тазгодишното издание на Световната лига, игран в зала "Естадио Ислас Малвинас" в Мар дел Плата (Аржентина).
Стартовият състав на треньора Камило Плачи беше същият както и на мачовете с Аржентина и Италия Тодор Алексиев, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Георги Братоев, Виктор Йосифов, Гоцев и Теодор Салпаров либеро.
От състава на Бразилия направи впечатление отсъствието на Леандро Висото поради контузия в коляното.
В първия гейм бразилците поведоха от самото начало. Техният сервис затрудняваше много нашето посрещане, заменилият Висото Уолъс де Соуса беше трудно отразим. Така се стигна до отчайващото 12:25.
Кошмарно започна и вторият гейм. Бразилия поведе с 5:0. Тогава националите ни се съвзеха и стопиха преднината на бразилците до 3 точки до 9:12. Но за повече нямаха сили и отстъпиха със 17:25.
След почивката между втория и третия гейм, която на финалите е 10 минути, българският отбор излезе преобразен. Подобри се посрещането и първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:4 за нас. Българите продължиха да поддържат преднина от няколко точки и стигнаха до два геймбола 24:22. Първият пропиляхме след сгрешен сервис, но при втория след блок-аут на Тошко Алексиев затворихме ейма с 25:23. Трябва да се отбележи, че това е първият спечелен гейм от българския национален отбор при петото му участие на полуфинал в Световната лига.
Четвъртият гейм започна равностойно до първото техническо прекъсване, което дойде при 8:7 за Бразилия. След тона настъпи необясним срив в българския отбор, за да се стигне до 16:9. До края бразилците нямаха проблеми и завършиха гейма с 25:16.
Така българският отбор ще спори за третото място с отбора на Италия. В досегашните ни участия в Световната лига 4 пъти сме играли на малкия финал и 4-те пъти сме го губели, като последният път беше миналата година в София. Сега имаме нов шанс за първи медал в турнира.

Източник:News.bg