Цената на петрола тръгна леко нагоре

18.12.2014 г. 11:33:00 ч.
/ ИА Добруджа
Цената на петрола тръгна леко нагоре
Цената на петрола тръгна леко нагоре, въпреки че черното злато продължава да се търгува близо до 5-годишното си дъно, информира „Блумбърг". Фючърсите поскъпнаха леко с 1% в сряда (17 декември). Лекият суров петрол West Texas Intermediate (WTI) се продава с 1 цент по-скъпо до 56,48 долара за барел на електронната търговия в Ню Йорк. Контрактът също поскъпна с 54 цента до 56,47 долара вчера. Обемът от всички изтъргувани акции е оkoло 25 на сто над средния размер за последните 100 дни. Сортът Brent да доставка през февруари се изкачи с около 9% до 61,27 долара за барел на борсата в Лондон. Вчера той добави към стойността си 2 на сто. Премията между европейския и щатския долар е в размер на 4,50 долара в полза на Brent.

Източник:ИА ДОБРУДЖА

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика