Начало >Добруджа >Общество

Часовете в прогимназията стават по 40 минути

22.07.2022 г. 12:44:06 ч.
/
Часовете в прогимназията стават по 40 минути
Министерството на образованието и науката обяви, че намалява продължителността на часовете при прогимназистите. В V, VI и VII клас звънецът вече ще бие след 40, вместо след 45 минути във всички училища, както е в момента в III и IV клас. Сега такава е продължителността на часовете в прогимназията само там, където се учи на две смени.
Часовете на трите випуска се намаляват по указание на Министерството на здравеопазването (МЗ) и с цел равнопоставеност на всички ученици от тези класове. Промяната се прави чрез изменения в две наредби на министъра на образованието и науката, които бяха публикувани за обществено обсъждане – за учебния план и за организацията на дейностите в училищното образование. Ако бъдат приети, те ще влязат в сила от началото на учебната 2022-2023 година. 
Източник:МОН

Коментирайте
Подобни новини
Обучителен тренинг за учители и специалисти на тема „Граници и асертивност“ се проведе в Добрич
Обучителен тренинг за учители и специалисти на тема „Граници и асертивност“ се проведе в Добрич
Времето на 25 юни
Времето на 25 юни
ПМГ „Иван Вазов“ организира Лятна академия за бъдещи петокласници
ПМГ „Иван Вазов“ организира Лятна академия за бъдещи петокласници
Стотици добричлии и гости на града празнуват Еньовден в Етнографския комплекс (ВИДЕО)
Стотици добричлии и гости на града празнуват Еньовден в Етнографския комплекс (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика