Частично бедствено положение в райони от областите Бургас, Ямбол и Хасково заради мигрантите

23.09.2022 г. 12:24:21 ч.
/
Частично бедствено положение в райони от областите Бургас, Ямбол и Хасково заради мигрантите
Заради мигрантския натиск частично бедствено положение е обявено в райони от областите Бургас, Ямбол и Хасково.
Целта е да се подсигури работата на гранична полиция, и за да започне спешен ремонт на пътища, които отвеждат до границата. Това обяви след проверка на ГКПП "Малко Търново" вицепремиерът и министър на вътрешните работи Иван Демерджиев.
"За да можем успешно да се справяме с вълната, която нараства ежедневно от незаконни мигранти, ние трябва да имаме обезпечени условия за придвижване на нашата техника тук на терен. По тези пътища, в това състояние, изпълнението на тези функции е невъзможно. Такъв проект имаше подготвен при предишния служебен кабинет, оказа се, че не е реализиран и ние сме длъжни да го реализираме в момента и да го доведем до край."
Съвместни патрули на МВР и горското стопанство започват обходи в Странджа. Целта е да се противодейства на бракониерството и незаконната сеч, обясни министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев.
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика