Начало >Добруджа >Общество

Децата от ДГ „Славейче“ изработиха пана и ги дариха на Комплекс за социални услуги „Палитра“

21.11.2024 г. 15:26:03 ч.
/
Децата от ДГ „Славейче“ изработиха пана и ги дариха на Комплекс за социални услуги „Палитра“
Децата от ДГ „Славейче“ отбелязаха Деня на християнското семейство, като изработиха специални пана, които сами ушиха и дариха на Комплекс за социални услуги за пълнолетни деца с увреждания „Палитра“.

В рамките на дейността „Народни традиции и обичаи“ под ръководството на Даниела Генчева и Цветелина Димитрова, малчуганите индивидуално сътвориха къщички, с които зарадваха деца в неравностойно положение, а директорът Албена Донева им върна жеста, като подари картина нарисувана от техните деца.

По време на този процес, освен че малчуганите се научиха да шият върху пано, децата се запознаха с труда на предците си и изпитаха радостта от това, че собственоръчно изработеното произведение носи радост и топлина на други хора.


Коментирайте
Подобни новини
Над 2 млн. евро европейско финансиране за бизнеса в област Добрич
Над 2 млн. евро европейско финансиране за бизнеса в област Добрич
Четвърта национална изложба на българския комикс гостува в Добрич
Четвърта национална изложба на българския комикс гостува в Добрич
„Аз съм ти фен“ - новата песен на деветгодишната Надежда от Студио „Зонели“ (ВИДЕО)
„Аз съм ти фен“ - новата песен на деветгодишната Надежда от Студио „Зонели“ (ВИДЕО)
Водните аварии днес
Водните аварии днес



Яндекс.Метрика